Na današnji dan navršile su se 33 godine od jednog od najtežih ratnih zločina nad hrvatskim civilima u središnjoj Bosni. Dana 10. lipnja 1993. godine, tijekom primirja, minobacačka granata ispaljena s položaja tzv. Armije Republike Bosne i Hercegovine pala je na dječje igralište u viteškom naselju Podgradina, usmrtivši osmero djece, dok je još šestero ranjeno.
U napadu su živote izgubili Sanja i Milan Garić, Dragan Ramljak, Dražen Čečura, Boris Antičević, Sanja Križanović te brat i sestra Augustina i Velimir Grebenar. Djeca su imala između 9 i 15 godina i stradala su dok su se igrala nedaleko od svojih domova.
Povodom 33. obljetnice tragedije, u Vitezu su održani komemorativni sadržaji i molitva za nevino stradale „viteške anđele“.
Ni više od tri desetljeća nakon tragedije obitelji žrtava i dalje čekaju punu pravdu za zločin počinjen nad osmero djece. Sjećanje na njih ostaje trajna opomena na stradanja nevinih tijekom rata i potrebu da se istina i odgovornost nikada ne prešute.





























